Hizmetlerimiz

Müşteri memnuniyetini esas alarak çalışan Duba Yapı müşteri ihtiyaçları doğrultusunda hızlı ve kaliteli çözümler sunmaktadır.
GAZBETON (YUTONG) BİNA İKİ KATLI

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

22
Aralık

Gazbeton (yutong) Bina İki Katlı

Evin gazbetondan daha fazla inşaatı, temel inşa edildikten sonra yapılabilir. Genellikle sıfır döngüsü ilk yaz sezonunda yapılır ve bir sonraki sıcak döneme kadar konserve edilir.
 
İlk başta, tüm yüzeylerin tek bir yatay alanının vazgeçilmez izlenmesi ile üst beton kenarı zemin konum çizgisine bir tuğla bodrum duvarı döşenir. Su yalıtım önlemleri uygulanır (çoğunlukla iki kattaki çatı malzemesi kullanılır) ve ilk blok sırası çimento harcı üzerine köşelerden başlayarak monte edilir.
 
Tüm yatay kontrol işlemleri sistematik olarak gerçekleştirildiyse, o zaman kendi evinizi gazbetondan kendi başınıza inşa etmek herhangi bir zorluk yaratmaz, çünkü tüm bloklar standartlaştırılmıştır. Pürüzsüz yüzeyleri vardır, bu nedenle birbirine mükemmel şekilde uyarlar. Bununla birlikte, deneyimli inşaatçılar gelecekte tüm yapıyı olumsuz yönde etkileyebilecek minimum sapmalar bile olmayacak şekilde her satırı bir seviyeyle hizalamayı önerir..
 
Gaz betondan kendi ellerimizle bir ev inşa ediyoruz
 
Dikkat! Duvarcılık için kırık veya gaz beton blokların kullanılması önerilmez.
İlk döşeme sırasından sonra sonraki döşemeyi yapmak için, özellikle gazbeton bloklar için üretilen tutkal kullanılır. Talimatlarda belirtilen önerilere uygun olarak yetiştirilir.
 
Duvarcılık yöntemi, tasarım aşamasında bile, tek katmanlı bir duvara ihtiyaç duyulması veya iki veya hatta üç kat halinde döşenmesi önerisi ile belirlenir. İç duvarlar tek bir blok halinde yapılır ve dikey derzlerin bandajını yapar. Dış iki katmanlı duvarları döşerken, bir sıranın ikinciye göre dikişleri yarım blok ile yer değiştirir.
 
Tüm satırlar açıların şekillendirilmesi ve hizalanmasıyla oluşmaya başlar. Tutkal, bir önceki sıranın tüm genişliği boyunca ve dikey duvarlarda bir mala veya mala ile uygulanır. Tutkal tabakası üzerine bir blok yerleştirilir; bu, sicimi önceden döşenmiş köşelerden kontrol etmek için gerilmiş gerginlik boyunca preslenir ve düzleştirilir. Tutkal kullanımı, istenen tabakayı oluşturduğundan, dikişlerin ince olmasına katkıda bulunan daha eşit bir stil elde etmenizi sağlar..
 
Tasarım hesaplamaları, duvarların güçlendirilmesi ihtiyacını tanımlar ve gerekli yerleri işaretler. Kural olarak, projeye göre ilk sıraya ve daha sonra her dördünde bir kapalı zırhlı kemer takılır. Pencere ünitesinin yanı sıra kapı ve pencere açıklıklarının üstünde takviye gereklidir..
 
Takviye kayışını gerçekleştirmek için, takviye çubuklarının, girintilere tamamen daldırılmaları ve köşelere kaynaklanması için yerleştirildiği kapılar hazırlanır. Stroblar yapıştırıcı ile doldurulur.
 
Kiriş alanındaki üst üste binme seviyesinde üst sıraya, dairesel bir takviyeli kiriş döşenir.
Evin gazbetondan daha fazla inşaatı, temel inşa edildikten sonra yapılabilir. Genellikle sıfır döngüsü ilk yaz sezonunda yapılır ve bir sonraki sıcak döneme kadar konserve edilir.
Benzer Gazbeton (yutong) Bina İki Katlı

BİZİMLE GÜNCEL KALIN

Gazbeton (yutong) Bina Tek Katlı

19 Aralık 2020

Kendi elinizle bir ev inşa etmek için en iyi malzemelerden biri gaz betonudur: dayanıklı, hafif ve nispeten ucuz. Ayrıca, özel evlerin yapımındaki gaz beton bloklar, yüksek ısı yalıtım özellikleri ve diğer birçok avantajı nedeniyle birçok yapıştırıcıya sahiptir..
Daha Fazla

ADRES BİLGİLERİ

İskenderun yolu üzeri, Güzelburç Mah. Honda Plaza Karşısı, 31030 Antakya/Hatay

Bize Ulaşın

0532 779 95 91
ZOR KOŞULLARDA KOLAY ÇÖZÜMLER
Whatsapp İletişim Hattı
+90532 779 95 91